Mükemmel cilt için altın ipucu! Vücudu nemlendirmek işe yarıyor

Doğru ve mükemmel nemlendirici kremimizi bulduğunuz anda farkı hissedeceksiniz. Cildinizi sık sık nemlendirmenize rağmen, büyük sonuçlar göremediyseniz, vücudunuzun her bölgesini ne sıklıkla nemlendirmeniz gerektiği konusunda biraz daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekebilir.

Çünkü bazı alanlar diğerlerinden daha fazla neme ihtiyaç duyar ve bu nedenle doğru sonuçları göremeyebilirsiniz.

Ellerinizi günde kaç kez nemlendirmelisiniz?

Ellerinizin sadece yıkamaktan ne kadar kuruduğunu hayal edebiliyor musunuz? Ellerinizi yıkadığınızda ciltteki doğal yağların bir kısmını kaybedersiniz, bu da onların pürüzsüz ve yumuşak kalmasını sağlar.

Dolayısıyla, bu kadar çok el yıkamanın ardından, yeterince nemlendirmediğiniz sürece ellerinizin aşırı kuruması ve pul pul olması normaldir. Bu yumuşaklığı elde etmek için önemli olan doğru nemlendiriciyi seçmektir.

Ellerinizde yağlı bir his bırakmadan, cilt üzerinde hemen emilebilen, çok hafif bir krem seçmeye çalışın.

Ayrıca E vitamini ve jojoba yağı içeren kremler almaya çalışın çünkü cilt üzerinde kalıcı bir etkiye sahiptirler ve bir sonraki el yıkamanıza kadar cildi nemli tutarlar.

Kollarınızı ve bacaklarınızı ne sıklıkla nemlendirmelisiniz?

Kollar ve bacaklar ıslanmaya ya da rüzgar, toz gibi zorlu ortamlardan o kadar etkilenmez. Böylece eller kadar nem kaybetmezler.

Bu, onları nemli tutmak için günde yalnızca bir kez (gece veya günlük duştan sonra) nemlendirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Ancak yazın yüzmek veya daha fazla duş almak vücudumuzun nemini kaybetmesine neden olur; bu da kollarınızı ve bacaklarınızı suya her batırdığınızda nemlendirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Birçok kadın kuru veya çatlamış topuklardan şikayetçidir ve bu durum kışın daha da kötüleşir. Eğer bu durum sizin de başınıza geliyorsa o zaman günde 3 defa iyi bir nemlendirici kullanmak en doğrusu olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir