Apple A18 Pro yongası performansıyla şaşırttı, oyun bilgisayarlarını bile tokatlıyor

Apple’ın iPhone 15 Pro modellerinde sunduğu A17 Pro yonga setinin, Qualcomm’un en yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 3’ü geride bırakarak dikkatleri üzerine çektiği biliniyor. Teknoloji dünyası şimdi de Apple’ın bir sonraki hamlesi olan A18 Pro yonga setine odaklanmış durumda. Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’da paylaşılan ve daha sonra silinen gönderiler, A18 Pro’nun Geekbench test sonuçlarına dair ipuçları veriyor.

Paylaşılan bilgilere göre, A18 Pro’nun Geekbench 6’da tek çekirdek testinden 3,570, çok çekirdek testinden ise 9,310 puan aldığı görülüyor. Bu sonuçlar, A18 Pro‘nun önceki model A17 Pro’ya kıyasla tek çekirdekte yüzde 22, çok çekirdekte ise yüzde 28 daha hızlı olduğunu gösteriyor. Geekbench 5 sonuçlarına göre ise, A18 Pro tek çekirdek testinde 2,571, çok çekirdek testinde 7,359 puan alarak, A17 Pro’ya göre sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 38 oranında performans artışı sağlıyor.

Apple A18 yongası performansıyla şaşırttı, oyun bilgisayarlarını bile tokatlıyor

A18 Pro’nun diğer bir test sonucuna göre ise, Geekbench 6’da 2,822 tek çekirdek ve 8,571 çok çekirdek puanı ile A17 Pro’ya daha yakın bir performans sergilediği görülüyor. Geekbench 5’te ise tek çekirdek puanı 2,517, çok çekirdek puanı ise yine 7,359 olarak kaydedilmiş.

Yonga setlerinin son performanslarının ne olacağı hala belirsizliğini koruyor. Çünkü Apple gibi firmalar, yonga setlerini maksimum potansiyellerinde çalıştırmayı tercih ederken, aynı zamanda performans ile güç verimliliği arasında bir denge kurmayı hedefliyor. A18 Pro’nun, daha önceki modellerde olduğu gibi, TSMC’nin 3nm üretim süreciyle üretilmesi ve iki yüksek güçlü CPU çekirdeği ile altı düşük güçlü çekirdek içermesi bekleniyor. Bu teknolojik gelişmeler, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde etkileyebilecek potansiyele sahip. Bu yüzden, A18 Pro‘nun nihai performansının ve sunduğu yeniliklerin kullanıcılar ve sektör üzerindeki etkileri merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x